Święto z tradycją w szkolnych murach PZSP Legionowo czyli kiermasz książkowy z okazji Dnia Księgarza

Księgarz jest dziś coraz częściej osobą pomagającą wybrać książki, organizatorem wydarzeń, a księgarnia kawiarnią, klubem i małym centrum kultury.

Dzień Księgarza jest obchodzony w Polsce od 85 lat. W 1932 roku na rynku książki wprowadzono nowe zasady udzielania rabatów księgarzom przez wydawców: przy zamówieniu tuzina egzemplarzy jednego tytułu wydawca dodawał bezpłatnie egzemplarz trzynasty, co stanowiło w praktyce dodatkowy rabat w wysokości 8,3%. Stąd wzięła się tradycja, aby Święto Księgarza obchodzić trzynastego dnia dwunastego miesiąca.

W naszej szkole w dniach 13-15 grudnia odbył się kiermasz książki zorganizowany przez bibliotekarkę szkolną z okazji Dnia Księgarza. W organizacji kiermaszu pomagali uczniowie klas trzecich technikum. Na dolnym, szkolnym korytarzu ustawione zostało stoisko z ciekawą i różnorodną ofertą wydawniczą przysłaną z Hurtowna i Księgarnia Taniej Książki Tuliszków. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zakupu ciekawych książek pod choinkę. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i wielu nabyło idealny prezent świąteczny.

Skip to content