Tydzień bibliotek

Święto bibliotek na Targowej zaczęliśmy od udziału w spotkaniu z Zygmuntem Miłoszewskim, które miało miejsce w Poczytalni. W niedzielne popołudnie uczestniczyliśmy w rozmowie Agaty Passent z autorem poczytnych powieści kryminalnych takich jak: Bezcenny, Gniew, Uwikłanie, Ziarno prawdy czy najnowsza powieść – Jak zawsze, w której autor wpisał dedykację dla czytelników naszej szkoły i złożył autograf. Książka została zakupiona z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Drugim wydarzeniem Tygodnia bibliotek było zorganizowanie akcji w szkole pod tytułem Biblioteka marzeń, w której uczniowie współtworzyli bibliotekę z wymarzonymi i zapisanymi przez siebie książkami.

Trzecim i ostatnim wydarzeniem tygodnia bibliotek był wyjazd z uczniami na 9 Warszawskie Targi Książki pod hasłem Zbieramy autografy. W tym celu zabraliśmy kilka książek ze szkolnej biblioteki zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, autorzy wpisali dedykację i złożyli własnoręczny podpis. Książka z autografem ma podwójną wartość i moc, by sięgnąć po nią. Podczas tygodnia bibliotek zdobyliśmy 11 dedykacji wpisanych przez autorów w książki.

Akcje miały na celu promocji czytelnictwa wśród młodzieży i zachęcenie ich do uczestniczenia w kulturalnych wydarzeniach w powiecie i województwie.

Skip to content