Spotkanie międzypokoleniowe

6 marca 2024 r. w Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie odbyło się kolejne spotkanie międzypokoleniowe. Jest to kontynuacja działań, które zostały zainicjowane podczas powiatowego projektu „Trust the Process”. Grupa uczniów z klasy 3tie wraz z dyrektorem szkoły panią Katarzyną Jóźwik-Kaliszewską oraz wychowawczynią p. Renata Tomaszewską przygotowała dla seniorów z Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zabawy językowe, tj. kalambury, anagramy, krzyżówkę czy stworzenie opowiadania kryminalnego na podstawie wydrukowanych ilustracji. Tematem przewodnim tych działań była zbliżająca się wiosna. Zaś uczniowie klasy gastronomicznej pod opieką wicedyrektora p. Agnieszki Budnej przygotowali dla gości słodki poczęstunek.

To kolejne spotkanie przyczyniło się do zacieśnienia więzów pomiędzy pokoleniami. Było dużo świetnej zabawy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z talentami naszych gości, którzy stworzyli świetne historyjki kryminalne, jeden z uczestników  napisał ją w formie wiersza z satyryczną nutą.

O tym, jak doskonałe relacje powstały podczas wspólnych działań, może świadczyć fakt, że planowane są kolejne przedsięwzięcia w najbliższym czasie. Tym razem uczestnicy wymiany międzypokoleniowej zamierzają udać się w plener, by tam móc podziwiać piękno budzącej się wiosny i podzielić się wrażeniami.

Skip to content