Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu Pix2019

Chciałbym zaprosić uczniów  do udziału w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu Pix2019. Konkurs ten organizowany jest po raz pierwszy w maju 2019 i jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji Pixblocks.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Wszelkie informacje znajdziecie na stronie internetowej pix.edu.pl.

 

Harmonogram: 

1 lutego godz. 8:00
– 12 maja godz. 23:59

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w konkursie Pix2019 zarejestruj się na tej stronie. Następnie pobierz aplikację PixBlocks i utwórz w nie swoje konto. Wtedy otrzymasz dostęp do zadań konkursowych.

1 marca godz. 8:00
– 12 maja godz. 23:59

ĆWICZENIA PRZEDKONKURSOWE
dostępne w aplikacji PixBlocks

Od 1 marca 2019 w aplikacji PixBlocks będą dostępne ćwiczenia przedkonkursowe. Rozwiązanie ich nie ma wpływu na wyniki konkursu, ale zachęcamy do ich rozwiązywania. Pomogą Ci one w późniejszych etapach konkursu.

13 maja godz. 8:00
– 19 maja godz. 20:00

ELIMINACJE

W czasie eliminacji w aplikacji PixBlocks udostępnimy zestaw 10 zadań eliminacyjnych. Nie musisz się spieszyć! Zadania możesz rozwiązywać przez cały czas trwania tego etapu.

21 maja godz. 14:00

WYNIKI ELIMINACJI na stronie pix.edu.pl

Wyniki będą opublikowane na stronie pix.edu.pl. Oprócz tego każdy z uczestników otrzyma swój wynik mailem. Wszyscy, którzy rozwiążą poprawnie minimum 60% zadań eliminacyjnych, dostają się do finału!

27 maja godz. 8:00
– 28 maja godz. 20:00

FINAŁY

Każdy z zakwalifikowanych uczestników otrzyma zestaw zadań finałowych. Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiążę poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej!

30 maja godz. 14:00

WYNIKI FINAŁÓW na stronie pix.edu.pl

Wyniki będą opublikowane na pix.edu.pl Oprócz tego każdy finalista otrzyma swój wynik mailem. Wyłonimy zwycięzców spośród każdej z grup wiekowych oraz wyróżnimy uczestników, którzy osiągną najlepsze wyniki w konkursie. Dodatkowo wyłonimy szkoły które w gronie swoich uczniów będą miały najwięcej finalistów.

6 czerwca

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD + GAME JAM
Aula Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu

Podczas Gali wręczymy nagrody zwycięzcom konkursu oraz wyróżnionym uczestnikom. Dodatkowo w trakcie Gali odbędzie się GAME JAM – otwarte wydarzenie, podczas którego każdy będzie mógł stworzyć swoją własną grę! Nagrodzimy również najbardziej aktywnych uczestników tego wydarzenia!

MZ.

Skip to content