ZDALNA WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA SZKÓŁ

Niedawno w szkole odbyła się zdalna wymiana polsko – niemiecka, którą prowadziła Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Dotyczyła ona ekologii, zdrowego jedzenia i zrównoważonego rozwoju.  

Spotkanie odbywało się online w dniach od 6 do 9 września 2021 r. w godzinach od 8:00 do 9:30. Wzięło w nim udział 15. uczniów z naszej szkoły oraz 15. uczniów ze szkoły Börde Berufskolle Soest w Niemczech. 

Widywaliśmy się w monitorach rano przez cztery dni, aby omawiać ważne tematy dotyczące środowiska. Wypełnialiśmy ankiety, oglądaliśmy filmy oraz dowiadywaliśmy się ciekawych informacji o zrównoważonym rozwoju i jedzeniu, z którym mamy styczność na co dzień.

Podzieleni na grupy poznawaliśmy się nawzajem, dyskutowaliśmy i rozwiązywaliśmy

wspólnie zadania. Przygotowaliśmy również prezentacje o swoich szkołach i przedstawiliśmy

je na forum w trakcie spotkania. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda szkoła niemiecka, a nasi koledzy z Niemiec mogli zobaczyć, jak wygląda nasza.  

Spotkania pomogły nam zrozumieć na czym polega zrównoważony rozwój i jak możemy zapobiegać niepotrzebnym negatywnym zmianom na naszej planecie. Zrozumieliśmy, że musimy dbać o naszą ziemię, która daje nam życie.

Całkowite koszty spotkania sfinansowała organizacja międzynarodowa PNWM

Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Natalia Walkiewicz, klasa 2tgt

Skip to content