Wycieczka uczniów szkoły branżowej I stopnia z Programu „Poznaj Polskę”

W dniach 23 – 25 listopada uczniowie szkoły branżowej I stopnia, wraz z nauczycielkami Moniką Chowańską, Agnieszką Lisiecką oraz Elżbietą Pietrzak uczestniczyli w wycieczce do Lublina, Zamościa, Zwierzyńca i Kazimierza Dolnego nad Wisłą dofinansowanej z programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie cieszyli się z wycieczki, wyrazem zadowolenia był muzyczny – rozśpiewany autobus podczas zwiedzania.

Pierwszym punktem wycieczki był Lublin, który wielu z nas zobaczyło po raz pierwszy. Pomimo wiatru i chłodu udało nam się zwiedzić Stare Miasto i jego najbardziej charakterystyczne kamienice, Bramę Grodzką i Krakowską oraz Lubelską Trasę Podziemną. W niej panowała stała temperatura 7 stopni bez wiatru i mogliśmy nacieszyć się historią Lublina opowiadaną przez Panią Przewodnik oraz obejrzeć przedstawienie o historycznym pożarze Lublina. Po zakwaterowaniu w Hostelu Królewska usytułowanym nieopodal Bramy Królewskiej wyszliśmy na nocny spacer po Lublinie. Punktem kulminacyjnym naszej wędrówki było podziwianie nocnej i rozświetlonej panoramy Lublina z wieży Donżon na Zamku. Panorama nocnego Lublina nas urzekła. A wieczorem, już po obiadokolacji wszyscy udaliśmy się do kina na film „Wakanda w moim sercu” i Menu”. W drodze powrotnej z kina Lublin powoli zamieniał się w śnieżne miasto.

Drugi dzień rozpoczęty śniadaniem w pobliskim barze „Promyk” powitał nas zimową pogodą. Po śniadaniu ruszyliśmy w muzyczną i rozśpiewaną podróż do Zamościa. Zwiedzanie zaczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem zamojskiej Starówki oraz Muzeum Zamojskich a zakończyliśmy wizytą w historycznej katedrze. Z Zamościa pojechaliśmy do Zwierzyńca, gdzie oczarowani niezwykłością Kościółka na Wodzie udaliśmy się na spacer wokół stawu. Po powrocie do Lublina i obiadokolacji uczniowie i opiekunowie integrowali się przy kręglach, bilardzie i na zakupach w galerii.

Ostatniego dnia udaliśmy się do ośnieżonego Kazimierza Dolnego. Charyzmatyczna Pani Przewodnik opowiedziała nam historię tego nadwiślańskiego malowniczego miasteczka, zaprowadziła nas do Muzeum mieszczącego się w Kamienicy Celejowskiej, w której urzekły nas obrazy artystów malarzy. Następnie zwiedzaliśmy zespół klasztorny Franciszkanów, w drodze do kościoła farnego z najstarszymi organami mijaliśmy pomnik słynnego kundelka kazimierzowskiego.

Po przepysznym, gorącym obiedzie i zakupie słynnych kogucików kazimierzowskich pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Legionowa.

Skip to content