Rozstrzygniecie konkursu literackiego: „Dziwny jest ten świat – Pandemiczny pamiętnik młodego pisarza”

Organizatorem konkursu była Fundacja Ogród Edukacji z Nieporętu, a patronowali mu Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie.

Uczestnicy mieli opisać pobyt w domu w czasie epidemii w formie pamiętnika i zawrzeć w nim nie tylko codzienne zajęcia domowe, zajęcia związane z nauką szkolną czy rozwijaniem swoich zainteresowań́, ale też przemyślenia w czasie przymusowej izolacji.

Konkurs miał na celu nie tylko zwiększyć aktywność kulturalną dzieci i młodzieży ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego.

W środę 9 czerwca w auli Starostwa Legionowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie literackim, na który nasi uczniowie nadesłali ponad 30 prac. W kategorii szkół ponadpodstawowych 1. miejsce zajął Marcin Średnicki z klasy 1tie, a 3 – Kornelia Koenig z klasy 2tgtp Ponadto wyróżnienia otrzymało 9 uczniów naszej szkoły: Daria Brodowska, Wiktoria Wieczorek i Cezary Dąbkowski z klasy 2tgtp; Zofia Kierzak, Zuzanna Tyszkiewicz i Natalia Walkiewicz z klasy 1 tgt; Adrian Galon i Paweł Januszewski z klasy 1tie oraz Marcel Wojciechowski z klasy 2tiep.

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!!!

Skip to content