„Poznaj Polskę” – Lublin – Zamość – Zwierzyniec – Kazimierz Dolny nad Wisłą

W dniach 23-25 listopada klasy 3 tie, 4 tip i część 3 tgt , wraz z nauczycielkami Anną Gogolewską, Ewą Siennicką oraz Katarzyną Posyłek spędziły czas na wycieczce do Lublina, Zamościa, Zwierzyńca i Kazimierza Dolnego nad Wisłą dofinansowanej z programu „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia Lublin przywitał nas wiatrem i chłodem. Pomimo tego udało nam się zwiedzić Stare Miasto i jego najbardziej charakterystyczne budowle, czyli Bramę Grodzką i Krakowską. Ku naszej radości na Lubelskiej Trasie Podziemnej panuje stała temperatura 7 stopni i nie ma wiatru, w związku z tym mogliśmy nacieszyć się historią Lublina opowiadaną przez Panią Przewodnik. Punktem kulminacyjnym naszej wędrówki po Lublinie było podziwianie panoramy Lublina z wieży na Zamku Lubelskim. Wieczorem, po zakwaterowaniu w zamojskim hotelu oraz obiadokolacji chętne osoby udały się do kina STYLOWY na film „Wakanda w moim sercu”.

Drugi dzień rozpoczęty obfitym śniadaniem powitał nas przepiękną zimową pogodą. Zwiedzanie zamojskiej Starówki oraz Muzeum Zamojskich zakończyliśmy wizytą w historycznej katedrze. Z Zamościa pojechaliśmy do Zwierzyńca, gdzie oczarowani niezwykłością Kościółka na Wodzie udaliśmy się na spacer nad staw ECHO po Roztoczańskim Parku Narodowym. Bitwa na śnieżki to jedna z wielu aktywności, które na lata zostaną w naszej pamięci. Zwieńczeniem wieczoru była integracja przy grze w kręgle.

Ostatniego dnia udaliśmy się do Kazimierza Dolnego. Charyzmatyczna Pani Przewodnik opowiedziała nam historię tego nadwiślańskiego malowniczego miasteczka, odwiedziliśmy również Muzeum mieszczące się w Kamienicy Celejowskiej. Po przepysznym, gorącym obiedzie, pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Legionowa.

Skip to content