Pierwsi na START – Akcja Krwiodawstwa

Krew to lek, który każdy z nas nosi w sobie. Mimo że teoretycznie można go bardzo łatwo pozyskać, to ciągle go brakuje. Niechętnie się nim dzielimy, a jak bardzo jest cenny przekonujemy się dopiero wtedy, gdy sami lub ktoś z naszych bliskich bardzo go potrzebuje…

W powiecie legionowskim ruszył projekt promocji krwiodawstwa w szkołach ponadgimnazjalnych organizowany przez Fundację Zdrowia i honorowego Krwiodawstwa – LEGION, do którego z wielką chęcią się przyłączyliśmy.

W dniu 5 marca pod naszą szkołę podjechał krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, w którym uczniowie i pracownicy szkoły mogli oddać krew. Podczas akcji zarejestrowało się 35 osób, z czego aż 33 osoby zostały zakwalifikowane  jako  mogące oddać krew. Możemy pochwalić się imponującym wynikiem osób, które po raz pierwszy oddały krew – było ich 31 w tym 17 kobiet.  Nasi uczniowie spisali się na medal przystępując do akcji krwiodawstwa.

Uczniowie klas pierwszych mieli w tym czasie prelekcje o krwiodawstwie podczas, których dowiedzieli się o idei, zasadach i korzyściach honorowego krwiodawstwa.

Każdy krwiodawca przed opuszczeniem krwiobusa otrzymał posiłek regeneracyjny, którego wartość energetyczna wynosiła ok. 4500 kcal (czyli osiem tabliczek czekolady).

Gratulujemy wszystkim którzy wzięli udział w tej szczytnej akcjii!!!

Skip to content