Musical w Warszawskiej Operze Kameralnej 

Uczniowie klas trzecich i czwartych technikum, piątkowy wieczór, 9 grudnia spędzili w Warszawskiej Operze Kameralnej.  

Obejrzeliśmy musical Stephena Sonheima “Company”, wyreżyserowany przez Michała Znanieckiego. Głównym bohaterem musicalu był trzydziestopięcioletni samotny mężczyzna z nowojorskiej klasy średniej. Bawiły nas jego rozterki życiowe, a powtarzający się główny motyw muzyczny na długo zostanie w naszej pamięci. Byliśmy oczarowani inscenizacją, muzyką, grą aktorską i znakomicie wykonanymi przez śpiewaków operowych utworami muzycznymi. 

Zainteresowała nas również historia budynku przy ul. Konopnickiej 6, w którym mieści się obecnie scena opery kameralnej “Basen Artystyczny”. Okazało się, że w latach 30 XX wieku mieścił się tam basen pływacki. 

Bilety wstępu zostały sfinansowane przez program “Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. 

Skip to content