Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca w naszej szkole obchodziliśmy święto Tolkiena organizowane od 2003 roku przez brytyjskie Towarzystwo Tolkienowskie. W tym dniu czytelnicy Tolkiena – uważanego za jednego z pierwszych autorów literatury fantasy – organizują akcje promujące jego utwory.

Data święta nie jest przypadkowa, bowiem 25 marca przypada rocznica Upadku Saurona i wyzwolenia Śródziemia od panowania mrocznych mocy.

Tolkien był filologiem, na uczelni Oksford zajmował się badaniem literatury oraz współtworzył słownik języka angielskiego, który ukazał się na rynku księgarskim po I wojnie światowej.

Cała trylogia „Władcy Pierścieni” powstała pod wpływem staroskandynawskich legend, które zainspirowały Tolkiena. Zekranizowanie powieści Tolkiena przyczyniło się do popularności Tolkiena na całym świecie, to jednak książki posiadają większą magię i ukazują piękno powieści.

My również w szkole promowaliśmy jego książki, które są w szkolnej bibliotece wśród uczniów klas szkoły branżowej – klasy 1fa, 1fb i 2fa oraz klasa 1tt technikum.

Skip to content