DZIEŃ ZIEMI – ZAIWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ

Głęboka ekologia wiąże się z postrzeganiem samego siebie jako części większego, żywego organizmu i odczuwaniem swojej roli w ochronie życia tego większego organizmu jakim jest Ziemia. W tym podejściu do życia nie jest się już obserwatorem, lecz uczestnikiem. Jest się zarówno częścią świata jak i ogniwem w łańcuchu wzajemnych powiązań. Takie podejście do przyrody i samego siebie może reprezentować zarówno specjalista jak i laik, każdy kogo porusza piękno świata, odczuwa wspólnotę uczuć i doświadczeń z innymi formami życia i w związku z tym motywowany jest potrzebą działania dla dobra otaczającego go środowiska.

[Janusz Korbel, Miesięcznik Dzikie Życie, kwiecień 1997]

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia na całym świecie. Wydarzenie ma na celu promocję ochrony środowiska oraz szerzenie wiedzy ekologicznej.

Od ponad 50 lat święto stanowi okazję do zastanowienia się nad aktualną sytuacją planety, a organizacji towarzyszą akcje ekologiczne. Co roku akcja zwraca uwagę na inny problem związany ze środowiskiem i ekologią.

Hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi 2022 to ”Invest in our planet” – Zainwestuj w naszą planetę. Organizatorzy zwracają uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z prezentacją na temat historii, celów i działań podejmowanych z okazji tego święta. Prezentację wygłosili: Rozalia Murza z klasy 4 tiep i Kacper Koniec z klasy 2 tiep.

Następnie, na terenie przyszkolnym uczniowie klasy 4 tiep zwalczali stres i napięcie psychiczne sadząc cebulki irysów

Skip to content