Biwak w szkole, czyli przygotowania do nowego przedsięwzięcia

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 06.02. na 07.02.) odbył się w szkole biwak, w którym wzięli udział uczniowie, którzy chcą pobawić się w nowym przedsięwzięciu – przygotowania i wystawienia spektaklu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Nocne godziny upłynęły na wspólnej zabawie – pożegnaniu karnawału do 22.00; koleżeńskiej rywalizacji – skakanka, zabawa w chowanego, co, w tak małej szkole, wymagało nie lada poświęcenia i pomysłowości, np. ułożenia się na szkolnej szafce w szatni;  czy zmaganiach w grze w pin-ponga lub w FIFA na  PlayStation.

Od północy aż do drugiej w nocy odbyły się obrady spontanicznie powołanej Rady Uczniowskiej (na wzór Rady Pedagogicznej) pod przewodnictwem Igora Kniazia w pokoju nauczycielskim, która omówiła na początku swoje bolączki szkolne, m.in. długą naukę w szkole do godziny 20.00 – protest spisany na tablicy, by później przejść do meritum pod przewodnictwem p. Renaty Tomaszewskiej i zaplanować działania dotyczące występu. Powołano grupę 3xT, czyli Tajny Teatr Targowa oraz ustalono główne elementy występu pt. Miłość wg Targowej . Oczywiście, był też wspólny poczęstunek, który wyłonił bezapelacyjnego lidera – zamawiającego pizzę – Igora.

Skip to content