Akcja poboru krwi

3 października w godzinach 9.00 – 13.00 odbyła się już druga akcja poboru krwi w naszej szkole. W ten sposób zapoczątkowaliśmy promocję krwiodawstwa w szkołach ponadpodstawowych w powiecie legionowskim. Pod szkołę podjechał krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, w którym uczniowie i pracownicy szkoły mogli oddać krew. Akcja krwiodawstwa jest organizowana przez Fundację Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa – LEGION pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia.

Każdy krwiodawca przed opuszczeniem krwiobusa otrzymał posiłek regeneracyjny, którego wartość energetyczna wynosiła ok. 4500 kcal (czyli osiem tabliczek czekolady).

Niepełnoletni uczniowie klas pierwszych mieli w tym czasie prelekcje o idei krwiodawstwa, na których dowiedzieli się o zasadach i korzyściach honorowego krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że krew to lek, który każdy z nas nosi w sobie. Dzielmy się nim chętnie, bo jak bardzo jest cenny przekonujemy się dopiero wtedy, gdy sami lub ktoś z naszych bliskich bardzo go potrzebuje…

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej szczytnej akcji!!!

Skip to content