5 TIEP W GDAŃSKU

W dniach 16-17 października odbyła się wycieczka klasy 5 tiep do Gdańska.

Dlaczego Gdańsk? Ponieważ jest to miasto o ponad tysiącletniej tradycji, z jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Gdańsk był świadkiem wydarzeń, które miały wpływ nie tylko na historię naszego kraju, ale i świata. Właśnie to miasto uznaje się za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej, także tu powstała Solidarność. Liczne zabytki, ciekawa historia oraz dogodne położenie nad Morzem Bałtyckim powodują, że nie tylko gdańszczanie uważają, że to najpiękniejsze i najciekawsze miasto w Polsce.

Pomimo obaw, Gdańsk przywitał nas pogodnie. Trzy dni spędzone w tym mieście obfitowały w zwiedzanie pięknych miejsc.

Rozpoczęliśmy od Parku Oliwskiego i wspaniałej Archikatedry z zabytkowymi organami. Następnie Dom Zarazy i spacer po molo na przywitanie morza.

Drugi dzień zdominowało oglądanie ekspozycji w Muzeum II Wojny Światowej. Wystawy i sposób ich prezentacji wywarły na nas duże wrażenie. Na zakończenie dnia pojechaliśmy na Westerplatte.

Dzień trzeci spędziliśmy zwiedzając Główne Miasto: Fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, spacer Drogą Królewską. Historyczne miejsca, przepiękne kamieniczki, ale też smaki i pamiątki z Gdańska – tymi doznaniami zakończyliśmy wizytę w jednym z najstarszych polskich miast.

Skip to content